Stránky

utorok 20. augusta 2013

Strnisko predáva všetky kone pre neprajníctvo Závodiska

Najúspešnejšia slovenská dostihová stajňa Autoopravovňa Strnisko ponúka na predaj všetky kone aj samotnú vlastnú centrálu v Lakšárskej Novej Vsi.

Momentálne podľa postavenia v šampionáte najúspešnejšia slovenská dostihová stajňa Autoopravovňa Strnisko ponúka na predaj všetky kone vrátane hviezdnej Yuccy (21 štartov, 8 triumfov, zárobok 45 595 eur) aj samotnú vlastnú centrálu v Lakšárskej Novej Vsi.

Informoval o tom portál Turf, pre ktorý majiteľ "žlto-modrej" kombinácie Peter Strnisko uviedol, že dôvodom takéhoto rozhodnutia je "dlhodobý neprajnícky prístup vedenia bratislavského Závodiska". Kone, ktoré sa nepredajú, plánuje zaregistrovať v zahraničí.

Podľa webu ZB dosiahli štvornohí reprezentanti Autoopravovne Strnisko v tejto sezóne na rovinách 13 prvenstiev zo 48 štartov a vybehali 28 735 eur. Žiadna iná stajňa nemá na konte viac ako 4 víťazstvá.

Strnisko má v prevádzke 22 koní. Od roku 2008 v každej sezóne práve jeho zástupcovia nazbierali najviac štartov na rovinách v SR zo všetkých stajní. Vlani to bolo 90 účastí, na druhej priečke v tomto kvantitatívnom smere figuroval MPL Racing Miroslava Pisklu s 57 vystúpeniami.

Čítajte viac: http://zahorie.sme.sk/c/6903840/strnisko-predava-vsetky-kone-pre-neprajnictvo-zavodiska.html#ixzz2cXdrVWLe

Strmene Camarque - dobrá voľba pre začiatočníkov

Všetci sme niekedy pri koníkoch začínali, a naše začiatky boli takisto všelijaké. Niekto mal to šťastie na výborného koňa, ale nemal na jazdeckú výstroj, iný mal peniaze na jazdecké potreby ale nemal šťastie na dokonalého učiteľa, alebo niekto stroskotal na trénerskom prístupe.

Jazdecké potreby vo svojej ponuke majú jazdecké vybavenie aj pre začiatočníkov, pre tých, ktorí si netrúfajú alebo nemajú dostatok odvahy.

Pre tých sú napríklad strmene Camarque, sú to špeciálne strmene, ktoré predchádzajú skĺznutiu nohy cez strmeň, čím zabraňujú zachyteniu nohy pri páde.

Kúpite napriklad na www.equishop.sk


nedeľa 18. augusta 2013

Jazda na koni je aj o slobode

Ako každé športové odvetvie, tak aj jazdecký šport má niekoľko disciplín, ktorými sa jazdci môžu zaoberať a v ktorých sa zdokonaľovať, záleží podľa toho, čo si vyberú a k čomu majú vzťah, samozrejme, sú aj jazdci, ktorí sú mimo všetkých jazdeckých disciplín, mimo drezúry, skokového, teda parkúrového jazdenia, voltížneho jazdenia, či westernových disciplín.

Sú to jazdci, ktorí nepretekajú na pretekoch ale svoju jazdu na koni si vedia naplno užiť a prežiť, sú voľní, ako ich kone, sú free... a aj pre týchto free jazdcov majú jazdecké potreby v ponuke zaujímavé pomôcky: bezzubadlové uzdenia z povrázkového materiálu, ohlávky, oťaže, martingaly z povrázkov vo farebných kombináciách alebo v jednofarebnom prevedení.

Jazdec aj kôň ostávajú voľní... tak ako príroda.

sobota 17. augusta 2013

Jazdecká disciplína: Endurance

Vytrvalostné jazdectvo alebo dištančné jazdectvo je samostatné jazdecké odvetvie v ktorom sa hodnotí rýchlosť a vytrvalosť koňa.

Popri endurance je to pre koňa a jazdca, hlavne vo vyšších stupňoch obtiažnosti najnáročnejšia jazdecká disciplína. Je to jedna z najkrajších jazdeckých disciplín, pretože sa väčšinou koná v prirodzenom prostredí vo voľnej prírode. Počas celej súťaže sa dbá na to, aby nebolo ohrozenie zdravie koňa, na trati sa vykonávajú pravidelné veterinárne kontroly a keď veterinár usúdi, že by mohlo byť ohrozené zdravie koňa, nedovolí dvojici pokračovať v súťaži.

V národných podmienkach sa rozlišujú tieto stupne obtiažnosti:
  • Z - do 39 km
  • ZL - 40 - 59 km
  • L - 60 - 79 km
  • S - 80 - 99 km
  • ST - 100 - 119 km
  • T - 120 - 139 km
  • TT - 140 viac kilometrov.
Môžu sa konať aj viacdňové súťaže, pozostávajúce z viacerých etáp.

piatok 16. augusta 2013

Dobrí ľudia ešte nevymreli

Dobrí ľudia ešte nevymreli, pozrite si dôkaz na tomto videu. Zostrih záchranných akcií, kde ľudia zachraňujú zvieratá. Verte nám, stojí za to. A môžete zdieľať :-)

Ochrana koní pred hmyzom

Hmyz otravuje v lete každého koňa a keďže jazdec si nervozitu koňa takisto odnáša, je nutné, aby sme pre koňa zabezpečili čo najlepší komfort a úľavu od hmyzu. V letnom období sú každé jazdecké potreby preplnené sortimentom pre kone proti hmyzu.

Zhrňme si tie najekonomickejšie proti-hmyzové pomôcky:
  • Ochrana nozdier pred dotieravým hmyzom.
Veľmi praktická ochrana nozdier, ľahučko nastaviteľná na ohlávku alebo uzdečku pomocou suchých zipsov, jemné šitie. Perfektne sedí. Len vo veľkosti teplokrvník, ale myslím, že je bez problematicky použiteľná aj pre menšie kone.
  • Dokonalá, ľahká sieťová ochrana uší a očí proti hmyzu. Materiál: 100% Polyester, Farba: Čierna, Hnedá,Veľkosť: Teplokrvník aj väčší plnokrvník - Nastaviteľná 
  • Ochranná maska na hlavu proti dotieravému hmyzu bez ušníc. 

štvrtok 15. augusta 2013

Jazdecká disciplína: Drezúra

Slovo drezúra pochádza s francúzskeho slovesa ,,DRESSER" ktoré znamená vychovávať, cvičiť - a drezúra je v podstate práve to. Je to príprava koňa do výnimočne vysokej úrovne, zahŕňa klasické jazdecké umenie a airs - cviky nad zemou , ktoré tak dobre predvádza španielska jazdecká škola... Tu však nájdete informácie len o modernej súťažnej drezúrnej škole.

JAZDECKÉ ÚLOHY
Drezúra zahŕňa všetky stupne jazdectva od tých najjednoduchších až po tie najzložitejšie. Štruktúra drezúrneho sveta je pomerne zložitá, jednoducho povedané však súťaž pozostáva z jazdenia predpísanej série cvikov, a vo voľnej jazde sa požaduje, aby jazdec predviedol vlastnú zostavu ktorá musí obsahovať istý počet cvikov... Pred účasťou na súťaži sa jazdec musí informovať a presne naučiť ktorý súbor úloh sa požaduje... Niekedy sa povoľuje aby vám predčítavač hovoril úlohy, to však môže rozptyľovať...

SÚŤAŽ
Keď ste sa už naučili úlohu a vstupujete do súťaže , pred začatím svojej úlohy budete s koňom chodiť po vonkajšom obvode drezúrneho obdĺžnika. Rozhodca , ktorý sedí v bode C, vám dá zvončekom pokyn, kedy máte začať svoju úlohu jazdiť. Do obdĺžnika vstúpite v bode A a začnete predvádzať úlohu. Rozhodca vám udelí body za každý vykonaný cvik a ohodnotí váš celkový štýl, techniku, postavenie, uvoľnenosť a ohybnosť koňa atď... V pokročilejších kategóriach je viac než 1 rozhodca, aby sa zabezpečilo spravodlivé hodnotenie.

nedeľa 11. augusta 2013

Podstieľka v stajni

PILINY: V súčasnej dobe sa v stajniach používajú dosť často ako podstielka. Sú suché a čisté, a preto nevadia ani koňom trpiacim respiračnými problémami. Tiež sa aj dobre čistia. O niečo problémovejšia je ich likvidácia, lebo hnijú veľmi pomaly.

Ovsená slama dobre zachytáva vlhkosť, podstieľka z jačmeňovej slamy má nápadné žlté zafarbenie a podstieľka z pšeničnej slamy je taktiež veľmi vhodná.
Najpoužívanejšia je jačmenná slama. Dobre ju nahradí kvalitná pšeničná slama s dlhým steblom. Menej často používame ovsenú slamu, ktorá je pomerne hrubá a pichľavá.

SLAMA - výhody a nevýhody: Slama je tradičná lacná podstieľka. Neraz je však aj zdrojom dýchacích problémov koní, lebo často obsahuje veľké množstvo plesňových spór.

NOVINOVÝ PAPIER: Na prúžky nastrihaný odpadový papier môžeme kúpiť veľmi lacno. Má podobné vlastnosti ako slama a je výborný ako podstieľka pre zvieratá, ktoré majú alergiu na slamu. Po znečistení močom sa v ňom však rýchlo množia plesne. A navyše aj pri tomto type podstieľky je problém s likvidáciou.

KONOPNÁ DRŤ: V zahraničí je to dosť častý spôsob podstieľania koní. Drť je pripravená zo stoniek nenarkotického konope. Má vysokú absorpčnú schopnosť. Môže byť používaná v kombinácii s pilinami. Vyvezená znečistená podstielka ľahko a rýchlo hnije.

sobota 10. augusta 2013

INFO SJF: Povinné označenie koní mikročipom od 1.1.2013

Podľa nových pravidiel FEI, platných od 1. januára 2013 musia byť kone, ktorým bude vystavený FEI pas, FEI obal na pas alebo vykonaná prvá FEI registrácia, označené mikročipom. Netýka sa to koní, ktoré už sú zavedené v databáze FEI.

Mikročip musí spĺňať normy ISO 11784 a ISO 11785. Štandardné číslo mikročipu má 15 číslic, z ktorých prvé tri identifikujú krajinu a ostatné sú jedinečné a neopakovateľné. Označenie je založené na rádio-frekvenčnej identifikácii (RFID) zvierat. Mikročipový implantát jednoznačne identifikuje zviera až do jeho smrti.

Majitelia koní, ktorí budú chcieť od 1.1.2013 zaevidovať kone na FEI, musia najprv zabezpečiť, aby kone boli označené mikročipom.

streda 5. júna 2013

Kostry jazdeckých sediel

Jazdecké potreby predávajú stále aj sedlá s drevenou kostrou. Drevo postupne nahrádzajú plasty, aby bola konštrukcia ľahšia na váhu, ale pre westernové jazdecké sedlá, ktoré bežne zakúpite v predajniach na jazdecké potreby, bude drevo vždy najvhodnejším materiálom na výrobu kostry.

Drevené kostry sú v súčastnosti alebo základom pre lacnejšie jazdecké sedlá z dovozu, alebo pre jazdecké sedlá od tradičných európskych manufaktúr. Tradičné kostry pre jazdecké sedlá sa vyrábali naparovaním a ohýbaním bukového dreva, ktoré bolo následne vystužené oceľovou komorou. Posedlie pre jazdecké sedlá sa vyplietalo kvalitným pláteným popruhom.

Dnešné drevené kostry pre jazdecké sedlá sú vyrábané kombináciou moderných a klasických postupov. Cieľom sa stalo vyrobiť také kostry, ktoré sú trvanlivé, s ľahšou konštrukciou a majú dobré využiteľné vlastnosti.

Internetová predajňa jazdeckých potrieb Equishop.sk


Internetový obchod jazdeckých potrieb nielen pre jazdcov www.Equishop.sk
V našom e-shope nájdete aj milé darčeky s konským motívom pre vašich blízkych ako aj oblečenie pre deti a dospelých z hi-tech materiálov.
A to nie sme žiadny nováčik, na trhu pôsobíme od roku 2002. Takže môžeme povedať, že máme bohaté skúsenosti s jazdeckým športom.
Našim zákazníkom vieme poradiť nielen v otázkach správnej výstroje pre jazdca či koňa, ale aj s chovom či starostlivosťou o koníky. Navyše naša internetová predajňa na jazdecke potreby nezabúda ani na kvalitné služby pre svojich zákazníkov.
Spomeniem napríklad komisionálny predaj jazdeckých potrieb, kde rodičom, ale aj jednotlivcom ponúkame možnosť odpredať použité jazdecké potreby cez náš e-shop, vráti sa im tak aspoň časť nákladov za jazdeckú výstroj. Alebo môžem spomenúť rôzne akcie, výpredaje a bonusy. Neustále na stránke prebieha výpredaj na jazdecké potreby, kde si zákazníci môžu nakúpiť jazdeckú výstroj za skutočne výhodné ceny,z akciovej ponuky spomeniem bonusy pre registrovaných zákazníkov - 15% percentné zľavy na vybratý tovar a taktiež trvalé zľavy vo výške 3 a 5% v našom VIP KLUBE. V neposlednom rade musím spomenúť rozvoz jazdeckých potrieb BEZPLATNE do stajní.
Návahajte navšíviť našu internetovú predajňu na jazdecké potreby Equishop.sk.

pondelok 27. mája 2013

Čo je nové v jazdeckej výbave? - Jazdecké rajtky

Dámske jazdecké rajtky prešli za posledné roky prevratnou zmenou, pred niekoľkými rokmi boli zaužívané a v obľube len čierne, tmavo sivé, alebo prípadne tmavo hnedé dámske jazdecké rajtky. Dnes je však ponuka na trhu taká široká, že žiadna dáma, keď nakukne do ponuky, kde sú rajtky všetkých farieb, neodolá a určite u nej nezvíťazí konzervatívna čierna.

Rajtky takisto podliehajú móde a keď vo svete vládne káro, tak sa to samozrejme odrazí aj na kolekcii dámskych rajtiek, keď na módnych mólach prevládajú svetlé farby, alebo pásiky, tak opäť v ponuke predajní na jazdecké potreby nájdete svetlé, alebo pásikované vzory rajtiek.

Materiály a strihy na rajtkách sú tak dokonalé, elastické a spevňujúce všetko to, čo je pod nimi, že ani dámy vo veľkostiach 40-46 si nemusia lámať hlavu nad otázkou - či v tých rajtkách vyzerajú dobre.

Či už si dáma zvolí svetlý pásik, alebo stredne tmavé káro, bude určite spokojná a v našej predajni na jazdecké potreby si môže vybrať z bohatej ponuky.

pondelok 13. mája 2013

Jazdecké rajtky na preteky

Jazdecké rajtky, ktoré jazdci využívajú na preteky, či už nižšej, alebo vyššej a národnej, či medzinárodnej úrovne musia byť bielej farby, to všetci jazdci vedia, avšak minimálne módne odchýlky sú oficiálne povolené, tento rok sa do popredia záujmu dostávajú biele rajtky s inofarebným sedom, teda základ je biela farba, ktorú je vidieť na rajtkách spredu a zboku avšak celý sed a holene sú všité inou kontrastnou farbou, v najväčšej obľube sú biele rajtky so sivým sedom.

Jazdecké potreby ich samozrejme ponúkajú vo všetkých veľkostiach, od detských rajtiek po veľké dámske i pánske modely. 

Predajne jazdeckých potrieb sledujú trendy vývoja jazdeckých rajtiek a ponúkajú svojim zákazníkom všetky modely od špičkových európskych výrobcov.

Materiálovo sa na túto sezónu nič extra nemení, pretože dlhodobý trend bavlna + lycra + elastan + mikrovlákno je svetovou jednotkou.

Stačí si vybrať v obchode a žiariť na závodisku :-)

štvrtok 28. marca 2013

Vhodná veľkosť deky na koňa

Veľkosť prikrývok má každá predajňa jazdeckých potrieb či výrobcovia napísanú pri modeloch na svojich internetových stránkach a v katalógoch. Spravidla sa určuje podľa dĺžky meranej od stredu hrudníka po koreň chvosta. Je dôležité, aby prikrývka dobre sedela a nezošmykla sa ľahko dozadu, dopredu či do boku ani keď si v nej kôň ľahne.

Kone jedia väčšinou zo zeme, mnoho ľudí však zapína hrudné spony keď má kôň hlavu hore. Predajne s jazdeckými potrebami predávajú bežne sieťky na seno, tieto môžu v zime pri dekovaných koňoch uľahčiť ich prístup k jedlu. Veľa prikrývok siaha vysoko ku krku, aby boli teplé, treba teda nechať hornú sponu voľnejšiu ako spodnú, aby kôň mohol natiahnuť hlavu dolu bez toho, aby sa spona napla a tento pohyb mu znepríjemnila. Môže totiž stláčať a obmedzovať pažerák a priedušnicu.

Pri výbere vhodnej veľkosti vám určite v predajni radi poradia. 

streda 27. marca 2013

Skúste to aj bez zubadla

Westernový štýl jazdy umožňuje oveľa väčšiu voľnosť, čo sa týka držania tela koňa a zhromaždenia. Ruky jazdca vyvíjajú oveľa menšiu silu, dôraz sa kladie na myslenie a cítenie smeru či chodu namiesto nariaďovania a nútenia.

Na jazdiarni skúste usmerňovať svojho koňa bez sedla, s ohlávkou, alebo bezzubadlovou uzdou. Namiesto sedla si zoberte prikrývku. Tá zabráni, aby ste sa na chrbte koňa šmýkali, pritom vám však nebude brániť, aby ste cítili každý jeho pohyb. Ohlávka zabráni tomu, aby ste mu viseli na papuli.

Takáto jazda by sa vám mala zdať prekvapujúco ľahká a bez sedla budete cítiť ako rýchlo koník reaguje na pokyny. Väčšinu koní je možné riadiť iba lýtkami, občas miernym zatiahnutím príslušného povrazu. Je to veľké potešenie a malo by vás to podnietiť zlepšiť si jazdecké schopnosti, teraz, keď ste mohli cítiť aké to je jazdiť bez všetkých vymožeností čo ponúkajú moderné jazdecke potreby.

Skrátka a zase: neobviňujte koňa a verte, že nepotrebuje pomôcky, kým nedokáže opak. Aj v takom prípade radšej kontaktujte odborníka, aby vám pomohol správne vybrať pomôcky, ktoré budú vášmu miláčikovi ubližovať najmenej.

nedeľa 24. marca 2013

Starajte sa o svoju jazdeckú výstroj aby vydržala čo najviac

konik
Jazdecká výstroj musí byť vždy čistá a v dobrom stave. Treba umyť zubadlo a všetky ostatné jazdecké potreby vyčistiť.  Ak sa o postroj dobre nestaráme,  koža popraská a stvrdne. Takéto jazdecké príslušenstvo bude koňovi nepríjemné a veľmi nepohodlné.  Prinajmenej raz za týždeň treba zobrať sedlo a vyčistiť ho.

Každý kôň musí mať vlastný postroj.  Overte si,  či koňovi dokonale sedí a dajte si poradiť od odborníka,  či je výstroj úplne v poriadku. Jazdecké výstroje sa vyrábajú z kože ale aj zo syntetických materiálov.  Postroj by mal byť uložený na suchom,  teplom mieste. Po daždi treba jazdecké vybavenie vysušiť mimo priameho zdroja tepla,  pretože by stvrdol.

Sedlo ukladajte na stojan aby sa nepoškodilo.  Rovnako aj ostatné jazdecké vybavenie musí byť aj sedlo a uzda na suchom mieste,  hlavne ak je vyrobené z kože.

V zásade sú na čistenie jazdeckého výstroja potrebné špongie,  handričky,  teplá voda,  poprípade ostrá kefa na ostránenie hrubej špiny.  Používajte sedlové mydlo,  olej na kožu a raz mesačne týmito prípravkami ošetrite jazdecké potreby vyrobené z kože.

Jazdecké výstroje musia byť v suchu, teple a bezpečí.  Preto je celkom vhodné mať ich v samostatnej uzavretej miestnosti.  Takáto miestnosť sa nazýva sedlovňa.

sobota 23. marca 2013

Aké jazdecké potreby nakúpiť?

v stajni
Jazdecké potreby označujú všetko zariadenie, ktoré prichádza s kúpou koňa,  jazdou na koni a riadne staranie sa o kone.  Jazdecké potreby sa líšia podľa druhu jazdenia, typu starostlivosti o koňa.  Tak ako uzdy,  sedlá, zubadlá,  podbrušníky a sedlové podložky,  vodítka ,  ohlávky,  biče,  strmene a iné jazdecké potreby.

Vaša prvá cesta do obchodu pre kone bude pravdepodobne pomerne drahá, ale stane sa menej finančne náročná v priebehu doby.  Získajte odporúčania od iných majiteľov koní,  než navštívite predajňu jazdeckých potrieb vo vašom okolí.  Budú mať neoceniteľné vedomosti o niektorých produktoch, jazdecké potreby rôznych typov a cenových rozpätí pre svoje kone.  Napísal som niekoľko článkov o rôznych jazdeckých potrebách pre kone a pre jazdcov,  aby ste sa vedeli orientovať v tom, čo je pre vás potrebné a čo nie.

Na začiatok je dôležité mať všetko potrebné čistenie.  Žbilko na hrubú špinu,  mäkká kefa,  škrabák,  kefa na nohy,  hrebeň na hrivu a chvost,  špongia.  To sú základné jazdecke potreby na čistenie koňa.
Každý kôň musí mať svoju vlastnú sadu čistiacich potrieb.

Starostlivosť o koňa je veľká zodpovednosť. Potrebuje kvalitné krmivo, ustajnenie a dobrú vodu. To sú predpoklady zdravia a dobrej kondície koňa. Je potrebné venovať dostatok času upratovaniu stajne a opatere o koňa. Okrem toho je potrebné naučiť sa čo najviac o jeho živote, pozorovať ako sa cíti a rozumieť mu.

Box v stajni treba čistiť denne. Na odstraňovanie znečistenej podstielky sa používajú vidly. Na čistenie stajne vystlanej pilinami sú vhodné vidly s hustým roštom. Čisté a suché piliny prepadajú medzerami a na vidlách zostane trus a vlhké piliny. Niektoré náradie na kydanie možno použiť aj na odstraňovanie trusu na pastvine. Netreba však zabudnúť všetky pomôcky po použití odložiť na svoje miesto. Aj toto všetko sú základné jazdecké potreby, ktoré budete potrebovať.

Podbrušníky kedysi a dnes

podbrusnik
Ešte pred nejakými desiatimi rokmi okrem vysoko profesionálnych jazdcov nik nepoznal viac, než nejaké dva - tri druhy podbrušníkov.

Pamätáte? Najviac používané a predávané v predajniach na jazdecké potreby boli pre cenovú aj inú dostupnosť tie šnúrové, so štyrmi prackami a na ne, aby netlačili koňa a neodierali ho do krvi za prednými nohami sa dával obal na podbrušník z pravej, ale častejšie z nepravej ovčej vlny.

Podbrušník nebol pružný, ani antibakteriálny, teda jednak odieral koňa a od pohodlnosti mal veru ďaleko, každý kôň sa jeho aplikácii bránil po svojom, buď sa nafúkol a majiteľ alebo jazdec následne po pár metroch z neho zákonite na poľnej cestičke spadol, zošuchol sa, alebo sa bránil útekom a tým vyjadril svoj názor.

Dnes je však doba už iná a jazdecké potreby aj u nás ponúkajú nespočetné množstvo podbrušníkov, takmer šitých na mieru koňa: neoprénové, protipotiace, anibakteriálne, s mäkkými výplňami, s pružnými prackami... 

Jazdecké potreby vám ponúkajú všetky druhy, farby, veľkosti tých najkvalitnejších podbrušníkov z dielní tých najlepších výrobcov.

Predajňa jazdeckých potrieb a bonusy pre zákazníkov


logo Equishop.sk
Páči sa mi internetový s jazdeckými potrebami Equishop.sk. V tomto e-shope nájdete aj milé darčeky s konským motívom pre vašich blízkych ako aj oblečenie pre deti a dospelých z hi-tech materiálov.
A to nie sú žiadny nováčik, na trhu pôsobia od roku 2002. Takže môžem povedať, že majú bohaté skúsenosti s jazdeckým športom.

Mne ako zákazníkovi vedia poradiť nielen v otázkach správnej výstroje pre jazdca či koňa, ale aj s chovom či starostlivosťou o koníky. Navyše ich internetová predajňa nezabúda ani na kvalitné služby pre svojich zákazníkov. Spomeniem napríklad komisionálny predaj jazdeckých potrieb, kde rodičom, ale aj jednotlivcom ponúkajú možnosť odpredať použité jazdecké potreby cez svoj e-shop, vráti sa vám tak aspoň časť nákladov za jazdeckú výstroj.

Alebo môžem spomenúť rôzne akcie, výpredaje a bonusy. Neustále na stránke prebieha výpredaj jazdeckých potrieb, kde môžete nakúpiť jazdeckú výstroj za skutočne výhodné ceny, z akciovej ponuky spomeniem bonusy pre registrovaných zákazníkov – 15% percentné zľavy na vybratý tovar a taktiež trvalé zľavy vo výške 3 a 5% vo svojom VIP KLUBE. V neposlednom rade musím spomenúť rozvoz jazdeckých potrieb BEZPLATNE do stajní.

Neváhajte navštíviť web-stránku www.equishop.sk.